Завжди правильно одягатися з нагоди – це мистецтво. Якщо ви знаєте, що означає обов'язковий пункт "елегантний повсякденний стиль", вказаний у запрошенні на пізній сніданок у тенісному клубі, або в записці від керівника - ви точно відповідатимете атмосфері заходу. У цій статті ви знайдете відповіді на питання, якими можуть бути дрес-коди в чоловічому одязі: "діловий повсякденний", "біла краватка", "чорна краватка", як формувати офісний дрес-код для чоловіків, а також звідки власне взялися дрес-коди.

Дрес код для чоловіків: як змінювався чоловічий одяг?

Дрес-код для чоловіка формувався століттями. Ще в давнину існували чіткі правила того, які речі одягати для певного випадку. Матеріали, з яких було зроблено вбрання, вказували на статус власника. Аристократи носили шовк, оксамит та хутро.

З розвитком різних професій все чіткішим ставав їхній розподіл, що проявлялося у носінні відповідного одягу. Офіційний стиль одягу для чоловіків різного статусу та професій вирізнявся характерними деталями. Члени різних гільдій та орденів розкривали свою приналежність до них у вигляді певного вбрання. Теслярі носили речі, типові для їх ремесла; ковалі та інші торговці робили те саме.

Сучасний чоловічий дрес-код в офісі, в гостях, на відпочинку: данина традиціям чи необхідність?

Починаючи з 20 століття, одяг і тканини більше не є просто індикаторами приналежності людини до певного соціального класу. Ми використовуємо моду, щоб висловити нашу індивідуальність, а чоловічий офісний дрес-код або будь-який інший обов'язковий набір речей для роботи, зустрічі чи свята допоможе правильно продемонструвати улюблені вбрання у привабливому світлі.

Ця різноманітність та індивідуальність, ймовірно, також є однією з причин, через які деякі дрес-коди збереглися до наших днів. Вони також допомагають візуально висловити свою приналежність до певних професійних груп. Особливо актуальним є офісний дрес-код для чоловіків-керівників, які повинні бути прикладом для співробітників.

Це видимий етикет: вони встановлюють певні стандарти та можуть сигналізувати про авторитет та владу. Попри моду, що швидко змінюється, діловий дрес-код для чоловіків дає вам надійний орієнтир, на який ви можете посилатися, коли не знаєте, як одягатися в офіс чоловікові.

Smart casual – вільний діловий стиль одягу для чоловіків

Що означає smart casual для чоловіків? Згідно з діловим етикетом смарт-кежуал більш елегантний, ніж просто кежуал. Елегантна неформальність, яка за якістю явно виходить за межі доглянутого образу для дозвілля, типова для smart casual. Він повсякденний, але елегантний, ретельно підібраний і є ідеальним поєднанням розслабленості та елегантності.

Такий дрес-код часто обирають для ділових обідів - зазвичай ще й тому, що не вистачає часу на перевдягання. Для створення елегантного повсякденного образу чоловіки, які носять діловий одяг в офісі, можуть зняти піджак і краватку, і сміливо відправитися на обід у сорочці та штанах.

Як носити smart casual: тонкощі вибору комплекту

Для елегантного повсякденного образу не потрібен костюм (піджак, штани, жилет) та краватка. Достатньо підібрати штани по фігурі з тканини, наприклад, вельвету (рекомендуємо, якщо хочете урізноманітнити діловий стиль одягу чоловіка взимку), а також темні джинси. Як правило, неприпустимі будь-які потертості, деталі у вигляді аплікацій та ефектні аксесуари. При цьому, чоловічий діловий стиль одягу дозволяє поєднувати сорочки та піджаки з джинсами. Кольорова гама переважно представлена ​​темними тонами, особливо це стосується штанів з бавовни та деніму. Стильнішим вважається вибір приглушених кольорів. Темні штани або джинси слід доповнити елегантним піджаком та повсякденними черевиками на шнурках бежевого, коричневого чи чорного кольорів.

Симпатична сорочка з тонким малюнком або сорочка-поло підходять як елегантний повсякденний одяг. Розбавити чоловічій офісний look можна за допомогою кашемірових джемперів або шовкових сорочок з якісних тканин.

Смарт-кежуал: що краще носити

  • Штани з тканини: тонкі вельветові штани, темні джинси - без потертостей.
  • Сорочка або джемпер із якісних матеріалів та з непомітним малюнком.
  • За бажанням - блейзер.
  • Повсякденні черевики зі шнурками бежевого, коричневого або чорного кольорів.

Повсякденний діловий стиль чоловіка

Сучасний офісний дрес-код для чоловіків включає поняття "діловий кежуал", який допускає образи "без джинсів і без краватки". Цей офісний дрес-код для чоловіків передбачає повсякденний та елегантний одяг, тому вибір широкий.

Костюм дуже формальний для цього образу. А ось костюмні штани у поєднанні з ошатною сорочкою цілком підійдуть. У Bugatti-Fashion можна знайти досить великий асортимент потрібних моделей.

Також відіграє роль тип компанії, в якій ви працюєте, тому що офісний стиль одягу для чоловіків трактується по-різному. У багатьох компаніях цей образ має тенденцію до елегантного повсякденного стилю; в інших випадках потрібен діловий костюм, хоча його фасон може бути зручнішим. Щоб знайти баланс між повсякденним та елегантним, враховуйте, що носить ваш бос.

Як носити діловий кежуал

Ви можете носити костюм або використовувати для свого образу штани чінос, сорочку на ґудзиках та піджак. Як згадувалося раніше, джинси та краватка повинні бути присутніми у вашому гардеробі. Елегантні тканинні штани, сорочки та сорочки-поло у поєднанні з блейзером, а також вишукані черевики – типовий діловий повсякденний комплект.

Ще одна альтернатива – темний костюм без краватки з сорочкою з розстебнутим коміром. Що стосується взуття, коричневі шкіряні туфлі підійдуть, якщо вони поєднуються з рештою вбрання. Кросівки не підходять для ділового повсякденного взуття, але підійдуть лофери.

Повсякденний діловий look: практичні предмети гардеробу

  • Костюм без краватки, штани чінос, елегантні тканинні штани.
  • Сорочки, сорочки поло.
  • Блейзер.
  • Мокасини або шнурівки.

Бізнес стиль одягу для чоловіків: як підібрати актуальні моделі

Діловий одяг – це елегантний, формальний, офіційно діловий стиль чоловічого одягу, який часто носять менеджери та інші особи на керівних посадах. Він також відомий як "діловий офіційний дрес-код для чоловіків". Цей дрес-код практично не залишає право на вибір, адже костюм є обов'язковою складовою для вашого образу.

Діловий одяг - це типовий діловий образ, який зобов'язує дотримуватися строгих рамок та наявності всіх елементів образу. Колірна гама дуже обмежена, з голови до п'ят.

Як носити діловий одяг?

Костюм може бути чорним, темно-синім або темно-сірим/антрацитовим. Bugatti-Fashion пропонує запам'ятати правило: чим вища посада, тим темніше вбрання. Коли йдеться про діловий одяг, важливі деталі. Сорочка має бути світлою. Краватка завжди темніша за сорочку. Підійдуть відтінки синього та сірого, хоча допускається і червоний. Обмежтеся двома кольорами.

Якщо костюм з візерунком, сорочка має бути однотонною і навпаки. Однотонне вбрання виглядає вишукано. Ви можете урізноманітнити образ, обравши сорочку із запонками (такий аксесуар не обов'язковий). Шкарпетки повинні бути темними, бажано чорними та настільки довгими, щоб вони також закривали вашу шкіру, коли ви сидите. Взуття має бути темним, простим і шкіряним.

Офісний образ для чоловіків, що обрати

  • Костюм стриманих відтінків.
  • Краватка.
  • Світлі сорочки, за бажанням із запонками.
  • Прості туфлі із темної шкіри.

Офісний стиль одягу для чоловіків: незвичайні варіанти

Чорна краватка

Дрес-код з чорною краваткою також називають cravate noire, він є одним з найелегантніших. Поєднуйте смокінг із сорочкою та чорною краваткою-метеликом. Стиль одягу – формальний, але також підходить для вишуканих вечірніх заходів у світському суспільстві. Дрес-код – суворий, адже в ньому можливості для додавання вашого індивідуального стилю обмежені. В основному допустимо використовувати тільки запонки та нагрудну хустку.

Комбінуйте чорний або темно-синій смокінг із нагрудною хусткою та запонками. Доповнюйте вбрання білою сорочкою з коміром-стійкою. Оскільки місце, де сорочка зустрічається зі штанами, не повинно бути видно під однобортним смокінгом, вбрання можна доповнити поясом або жилетом. Якщо ви носите двобортний піджак, його завжди слід носити закритим, тому пояс або жилет не потрібні.

Зверніть увагу, що у штанів, що підходять для такого стилю, немає шльовок для ременя, тому що замість нього слід носити підтяжки. Штани можуть мати з обох боків галунні смуги - вузьку орнаментальну смужку шовку.

Взуття має бути блискучим, лакована шкіра - відмінний вибір. Однак ви також можете носити елегантне взуття із гладкої шкіри. Найголовніший аксесуар - це краватка-метелик. Він повинен бути акуратним та зав'язаним вручну. При виборі ширини краватки-метелика орієнтуйтесь на очі або контур обличчя. Крила ніколи не повинні виступати ширше за короткий комір.

Чорна краватка: формуємо елегантний образ

  • Однобортний або двобортний смокінг.
  • Біла сорочка з французькими манжетами та коміром-стійкою.
  • Чорна краватка.
  • Жилет.
  • Запонки.
  • Кишенькова хустка.
  • Взуття з лакованої або гладкої шкіри.

Біла краватка

Біла краватка, яку ще називають краваткою-бланшем, призначена для дуже офіційних і надзвичайно офіційних випадків. Цей аксесуар є прийнятним для зустрічі з членами королівської сім'ї, відвідування балу у Віденській опері, на врученні Нобелівської премії або державному банкеті. А може, ви диригент всесвітньо відомого оркестру? Тоді для вас актуальним буде дрес-код білої краватки.

З чим носити білу краватку

Вечірній фрак добре поєднується з білим жилетом поверх білої сорочки. Штани не мають шльовок для ременя; вони підтримуються скобами. Ґудзики дуже складні та зазвичай покриті атласом на фраках. Ґудзики на сорочках вишукані. Сорочка з коміром-крильцем посилена бавовняним піке в області грудей. Завершує вбрання біла краватка-метелик, зав'язана вручну. Туфлі виглядають трохи жіночно, адже якщо ви хочете одягнутися абсолютно правильно, туфлі-човники Opera на невеликому підборі просто необхідні. В якості альтернативи ви також можете надіти елегантне взуття з лакованої шкіри.

Біла краватка: основні елементи образу

  • Вечірній фрак.
  • Біла сорочка з піке та коміром-стійкою.
  • Біла краватка-метелик.
  • Білий жилет.
  • Запонки.
  • Кишенькова хустка.
  • Туфлі з лакованої шкіри або туфлі-човники Opera.

Які дрес-коди підходять для весілля?

Діловий одяг, чорна краватка або діловий кежуал – все це варіанти для весілля. Дрес-код зазвичай вказується у запрошенні. Важливо, щоб ваш одяг відповідав погодним умовам та місцю проведення. Стандарт - це костюм із сорочкою та красивими закритими туфлями, відполірованими до досконалості.

Підбиваємо підсумки

Якщо ваша компанія не встановлює дрес-код, орієнтуйтеся на те, у що одягнений ваш бос. Завжди слідкуйте за тим, щоб за вашим одягом добре доглядали, вона ніде не забруднилася і не пошкодилася.

Окрім верхнього одягу також слід звернути увагу на взуття. Комфортне взуття так і "просить" носити його кожний день, особливо в діапазоні стилів від casual до business casual. У такому випадку рекомендуємо купити дві або три однакові або схожі пари взуття і носити їх по черзі. Це знижує зношування матеріалів, і ви зможете носити їх довше.

Як показує практика, чим вища посада, тим жорсткіший дрес-код. Також: чим вище ви підіймаєтеся кар'єрними сходами, тим стриманіше і темніше ви одягаєтеся. Ми рекомендуємо обирати речі з якісних матеріалів та з добре скроєним фасоном незалежно від дрес-коду, щоб ви завжди виглядали доглянуто та відчували себе комфортно. У Bugatti-Fashion можна легко підібрати модні та практичні вбрання на будь-який смак та стиль.