Усім знайома ця проблема. Потворна пляма псує ваші штани або піджак. Хороші костюми зазвичай шиють із якісної натуральної тканини, яку складно чистити у домашніх умовах, не пошкодивши структуру волокон. Тому дуже ймовірно, що вам доведеться віднести такий одяг у хімчистку, де приберуть пляму, а ви знову зможете надіти штани або піджак.

Не хочете витрачати дорогоцінний час на похід у хімчистку? Чи вартість послуг з чищення завищена? Ми розповімо, як почистити костюм самостійно вдома. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій, ви зможете без клопоту, швидко та економно повернути привабливий вигляд вашому улюбленому піджаку або штанам.

Звичайно, чищення чоловічого костюма своїми руками завжди пов'язане з певними ризиками. Проте догляд за діловими костюмами вдома за допомогою підручних засобів та пральної машини можливий.

Розглянемо, яких правил варто дотримуватися, щоб почистити піджак і штани, повернути їм пристойний вигляд, не вдаючись до професійної хімчистки.

Чистка костюма: знайомимося з інструкцією по догляду

Перед тим, як випрати піджак та штани вручну або у пральній машині, уважно вивчіть етикетку для прання. На ній міститься інформація про тканину та особливості догляду за річчю. На ярлику, прикріпленому до виворітної сторони одягу, вказаний спосіб та дозволена температура для прання. Зверніть увагу, що на багатьох бірках є інформація про режим та швидкість віджиму, а також методи сушіння делікатної костюмної тканини.

Рекомендуємо запам'ятати основні позначення на бірках. Наприклад, бачок із хрестиком або зображення руки в мисці вказує на те, що предмет одягу можна прати лише вручну.

Якщо ви все ж таки не впевнені, що зможете без шкоди для тканини очистити костюм — краще віддати виріб у хімчистку, щоб зберегти його форму, колір та розмір.

Як почистити чоловічий костюм у домашніх умовах

Враховуйте кілька рекомендацій, як почистити чоловічий костюм без хімчистки:

  1. Зверніть увагу чи залишаються сліди від води. Деякі тканини не можна прати водою. Якщо пляма не може бути видалена в такий спосіб, вам слід віддати костюм у хімчистку. Якщо після тесту не залишиться видимих ​​плям чи кілець, річ можна легко очистити водою.
  2. Перевірте тканину перед пранням. У домашніх умовах можна протестувати пральний порошок на тканині у непомітному місці. Для цього нанесіть трохи розведений розчин прального порошку на внутрішній бік шва штанів або рукава. Якщо засіб для прання не залишає плям після полоскання, сміливо використовуйте його для очищення костюма.
  3. Застосовуйте спеціальний засіб. Він дбайливо очистить забруднення, не зашкодить і не зруйнує волокна. Натуральну вовну часто використовують для пошиття костюмів та піджаків, оскільки вона пропускає повітря. Якщо ваш костюм зшитий з натуральної вовни, при пранні в домашніх умовах слід використовувати миючий засіб для такого типу тканини: без ферментів, які можуть пошкодити натуральну вовну або погіршити її якість.

Чоловічі костюми Bugatti також містять великий відсоток натуральної вовни або виготовлені з цієї високоякісної тканини. Ці моделі є актуальними для створення повсякденного ділового образу.

Догляд за чоловічим костюмом: обираємо спосіб очищення

Якісний чоловічий одяг з натуральних тканин потребує особливого догляду та дотримання правил її експлуатації. Стильні костюми, сорочки та жакети потрібно правильно чистити, прасувати тільки за дозволених температур, використовувати спеціальні засоби для чищення. Якщо ви не знаєте як самостійно почистити піджак, який не можна прати, рекомендуємо звернутися до професійної хімчистки.

Вирішили випрати брендовий одяг Bugatti самостійно? Для хорошого результату ви повинні бути на 100% упевнені, який режим прання (чистки) обрати. Щоб не зіпсувати костюм, перегляньте можливі режими прання для делікатних тканин.

Ручне прання

Насамперед слід перевірити костюм на наявність плям. Їх можна замочити за допомогою безворсової серветки. Наприклад, фахівці допускають використання серветки з мікрофібри та мильного розчину. Запам'ятайте, вовняні речі не можна розчісувати та втирати у тканину мильний засіб! Це пошкодить волокна та значно погіршить зовнішній вигляд модного костюма.

Наступний етап — прання. Наповніть невелику ванну теплою водою. Повністю розчиніть миючий засіб у воді, потім замочіть у ньому костюм. Для цього достатньо кілька хвилин. Злийте воду і кілька разів промийте костюм чистою водою, доки весь засіб не буде змито.

Загорніть випрану річ у махровий рушник і ретельно відіжміть воду. Зверніть увагу, що при пранні делікатних речей заборонено віджимати натуральні типи тканин без рушника (або махрової матерії).

Машинне прання

Сучасні пральні машини оснащені функціями прання для певних тканин та волокон. Тому в більшості пральних машин є цикл прання вовни або ручне прання.

У машину слід завантажувати не більше 3-х предметів одягу за одне завантаження, щоб не пошкодити тканину костюма. Обраний цикл прання повинен забезпечувати поєднання декількох основних критеріїв: високий рівень води, низьку швидкість віджиму (менш як 600 об/хв) і температуру води до 30 °C. Перед завантаженням одягу в барабан пральної машини слід застебнути всі застібки, щоб одяг зберіг форму.

Як правильно сушити костюми?

Щоб ваш костюм або штани зберігали форму, не змінювали колір і розмір, пам'ятайте:

  • костюми та штани ніколи не слід сушити в сушильній машині. На бірках можна побачити такий попереджувальний знак у вигляді перекресленого квадрата з колом усередині;
  • краще повісити піджак та штани на окремі вішалки. Для піджака — з розширювачами в зоні плечей із зовнішнього боку, щоб підплічники зберігали свою форму;
  • штани від костюма по можливості слід сушити, розстеливши їх на махровому рушнику на вішалці.

На замітку: прання костюма вручну та в машинці

Перед тим, як випрати піджак, змахніть спочатку бруд, ворсинки та волосся з коміра та інших частин ділового вбрання щіткою. Ви можете прати костюм вручну або в пральній машині. Перш ніж повісити піджак або штани, ще раз надайте їм форму. Це дозволить уникнути складок та забезпечить ідеальну посадку. Також слід застебнути всі ґудзики на одязі.

Якщо ви будете дотримуватися цих правил, вам не доведеться прасувати діловий одяг. Але якщо ви виявите складки після сушіння — прасуйте через вологу бавовняну тканину.